Finanční úřad řádí! Největší zátah na investory v historii

Finanční správa České i Slovenské republiky započala hon na veškeré kryptoinvestory, kteří v předcházejících 2 letech nezdanili správně své výnosy z kryptoměn. Podle jejich prohlášení činí rozdíly ve skutečných a deklarovaných příjmech investorů stovky milionů korun. Zatím se jedná pouze o první vlnu a další kontroly budou následovat. Úředníci dotčeným subjektům umožnili dodatečně přiznat daňovou povinnost ohledně výnosu z kryptoměn. Řada dotčených obchodníků této možnosti využila a rovněž dodala přiznání i za období, které doposud Finanční správa neprověřovala. Podle mluvčí Generálního finančního ředitelství Hany Barákové vedlo šetření rovněž k odhalení řady subjektů, které své příjmy z obchodování s kryptoměnami vůbec nepřiznaly. Konkrétní počet subjektů, či nezdaněné příjmy však mluvčí neuvedla. „Zachyceny byly například i případy kolektivního investování fyzických osob do kryptoměn, při jejichž odprodeji byly zhodnocené peněžní prostředky vyplaceny na bankovní účet zástupce investujících osob, který je následně převedl podle smlouvy na účty jednotlivých investorů, z nichž většina nesplnila svou povinnost přiznat a zaplatit daň,“ uvádí úředníci.

Kontroly teprve začínají

Kryptoměny budou v hledáčku Finanční správy i nadále. Díky tuzemské a mezinárodní spolupráci v oblasti daní již probíhá výměna informací s orgány, které dohlíží na regulace v oblasti boje pro španí špinavých peněz, či se zahraničními daňovými správami, které detekují ve své činnosti subjekty pracující s kryptoměnami, které spolupracují s rezidenty České republiky. Předmětem šetření je rovněž celá řada kryptosměnáren, kryptoburz, či subjektů provozující těžbu kryptoměn a rovněž i poskytovatelé různých služeb, které souvisí s kryptoměnami.

Letos Češi do krypta investují méně

V letošním roce 2022 jsou investoři do kryptoměn zdrženlivější, než v předchozím roce. Podle největšího tuzemského obchodníka Bit.plus utratili češi od začátku ledna do května částku 1,9 miliardy korun, což je o 40 procent méně, než v loňském roce. Drtivá většina investic stále připadá na bitcoin a ethereum, které od začátku roku znatelně ztrácí na hodnotě. https://btctip.cz/anonymita/ [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].  
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.