Dva týdny v kryptu – NFT poráží DeFi, shitcoiny na WC a další zprávy

DeFi je mrtvé, ať žijí NFT! Metaverse projekt Axies doslova vybuchuje a poráží ligy typu Compound

Během posledních dvou týdnů se držitelé tokenů AXS, tedy nativních tokenů play-to-earn NFT hry Axie Infinity těšili z příjemných „pump“, které v době psaní článku dosáhly až 420 %. Naším názorem již dlouhodobě zůstává, že NFT hry a metaverse projekty budou vstupní bránou ke globální adopci kryptoměn, zejména ze strany běžných a obzvláště mladých lidí. Zpátky k tématu – u Axies Infinity lze momentálně nádherně vidět, jak masivních hodnot mohou virtuální světy na blockchainu dosáhnout. Axies Infinity graf

Zdroj: Tokenterminal.com

Jediná hra, v tomto případě Axie, momentálně dosáhla 30denního objemu obchodu čítajícího 185 milionů dolarů. Během tohoto rapidního nárůstu tak Axie Infinity v celkových příjmech překonala DeFi giganty typu Compound, Aave nebo dokonce i nejznámější DEX burzu Uniswap. Události jako je extrémní nárůst v adopci a hodnotě Axie Infinity jsou pro kryptoměnový průmysl znatelným krokem kupředu. Navíc, momentálně již můžeme vidět klasickou vlnu v trhu, kdy se probouzí i ostatní NFT projekty a těží z pozitivní narativy okolo Axies. Největší zájem je nyní pochopitelně o metaverse projekty a hry se stávající adopcí (kuck kuck Alien Worlds).

650 bank v USA bude klientům nabízet bitcoin

Adopce Bitcoinu vesele pokračuje a BTC vir se nezastavitelně šíří. Pokud si někdo myslí, že všichni, kdo mohli nakoupit, už jsou in, je rozhodně na omylu. Střelného prachu na nákup BTC je všude stále dost a další se dost možná pohrne od zhruba 24 milionů zákazníků amerických bank. Celý proces bude zprostředkovávat platební gigant NCR a společnost pro správu digitální aktiv NYDIG. Namísto otravných procesů, během kterých by se banky snažily vyhovět veškerým regulacím, se tak držení bitcoinu a souladu s regulacemi ujme NRC. Ve výsledku zde máme pěkných, zbrusu nových 650 ramp, pomocí kterých bude moci retail fiatem baterky Bitcoinu nadále nabíjet.

Záchod, která vaše výkaly promění v krypto. Pravé shitcoiny!

Na univerzitě v Jižní Koreji vymysleli naši šikovní krypto kolegové něco, co pojmu shitcoin dává naprosto novou dimenzi. Toaleta, která vaše výkaly odklidí pomocí vakuové pumpy a uloží do podzemního tanku kde se o něj postarají mikroorganismy, je chytlavě nazývána jako BeeVi Toilet. Propojením BeeVi, podzemního tanku a zbytku budovy dochází k využití uvolněného metanu, který potom studentům pomůže třeba ohřát večeři. Navíc, celý proces je pochopitelně environmentálně mnohem šetrnější než splachování vodou.

„Průměrný objem výkalů na jednu osobu denně je 500 gramů. Z takového množství výkalů je možné vygenerovat zhruba 50 litrů metanu, který lze dále proměnit na 0.5kWh elektřiny, nebo pohánět auto do vzdálenosti 1,2km.“

Z čeho však mají studenti na kampusu obzvláště radost je kryptoměna Ggool, tedy shitcoin, který studenti obdrží po každém použití toalety BeeVi. Za Ggool si tak studenti vesele nakupují svačiny a kafe, které potom opět transformují na další Ggool.

Bitcoin Mining Council: „Bitcoin se těží z 56 % udržitelnými zdroji energie“

Bitcoin Mining Council, kvapem založená společnost bitcoinových nadšenců a největších těžařských společností na světě, která se svými analýzami snaží potěšit všechny environmentalisty (kuck kuck Elona), vydala čerstvý report o spotřebě a využití typů energie během těžby BTC. těžba bitcoinu a spotřeba energie Z reportu zasedání společenstva BTC vyplývá, že je spotřeba elektřiny během dolování BTC nejen zanedbatelná, ale i šetrná pro životní prostředí. Z výše uvedeného grafu můžete vypozorovat, že celková spotřeba elektřiny v poměru se spotřebou celosvětovou je 0,117 %. Na otázku, zdali za potenciál pro záchranu celosvětového monetárního systému 0,117 % globální energie stojí, si už každý může odpovědět sám. Další zapamatování hodnou statistikou je fakt, že těžba Bitcoinu zároveň využívá celkem 0,4 % zbytkové energie. Tento trend se navíc rozrůstá a je možné, že zbytková energie si v těžbě BTC bude nadále nacházet využití. Tím nejdůležitějším z celého výzkumu je zde však číslo 56 %, které zde vyjadřuje celkový poměr využití environmentálně příznivých typů energie. Zdali se po tomto výzkumu dočkáme přízně samotného Elona a Tesly se uvidí, tak jako tak se jedná o pozitivní zprávy.

Binance pod tlakem regulací

„Soulad s regulacemi je běh na dlouhou trať,“ říká známý miliardář a CEO největší kryptoměnové burzy světa Binance, Changpeng Zhao (CZ). Jak dlouho ještě poběží, jsme sami zvědavi. Tentokrát totiž regulace směrem na nejznámější burzu vcelku přitvrzují. Během minulého měsíce se Binance neradovala ze zpráv finančních autorit Spojeného království, které burze provoz v zemi rovnou zatrhly. Další varovné zprávy se tentokrát k Binance hrnou i z Kanady, Japonska a Thajska, Kajmanských ostrovů, a dokonce i pro krypto věčně přívětivého Singapuru. V případě Kanady se Binance dostalo varování v tom smyslu, že její operace není v kompletním souladu se zákony země. Japonsko a Thajsko nově Binance připomnělo, že v těchto zemí operuje rovnou bez žádné předchozí autorizace. Prozatím byli CZ a celá společnost Binance více než šikovní, a i přes problémy s regulacemi se tento 4 roky mladý start up rozrostl v globálního giganta. Tak jako tak, s rostoucí likviditou na decentralizovaných burzách a nadcházejícími sníženými poplatky za transakce na blockchainu Ethereum se bude čím dál více zákazníků stěhovat na bezpečnější, pravé krypto prostředí, jakým DEX burzy jsou. Nemáš klíče, nemáš krypto.

Ethereum již Bitcoin “flippnulo“

Známý CEO projektu Celsius Network Alex Mashinsky se nechal slyšet, že dle jeho názoru Ethereum v tržní kapitalizaci již překonalo Bitcoin, tedy alespoň co se dolarového poměru týče. Jakožto CEO jednoho z největších DeFi projektů na trhu Celsius Network má Mashinsky k dispozici přímý náhled do holdingů velryb, které své tokeny zamykají v Celsius appu a „farmí yield“. Dle Mashinského je vidět, že Ethereum je jasným lídrem. Tento trend se podle jeho slov nadále nebude zastavovat a konečného flippeningu se můžeme dočkat někdy během roku 2022 až 2023. Tento názor zastává i legendární kryptoměnový obchodník a hostitel podcastu Up Only, Crypto Cobain.
„Jakmile se začne spalovat zásoba ETH a Ethereum bude mít konečný počet coinů stejně jako Bitcoin, bude jen otázkou času, než Ethereum v tržní kapitalizaci Bitcoin předběhne. Je to nevyhnutelné.“
Co myslíte, je možné překonat tržní kapitalizaci Bitcoinu? Přece jen, co se týče network efektu, Ethereum vzkvétá opravdu rapidně. Jsme zvědaví!

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=uTpGTBdUrgE[/embedyt]

Někteří v tom mají samozřejmě už dávno jasno ("To se nikdy nestane!") :)

Zdroje: Castillo, M. del. (2021, June 30). $6 Billion NCR Opens Bitcoin Purchases To 650 Banks And Credit Unions. Forbes Partz, H. (2021, July 6). Ether already 'flippening' Bitcoin, says Celsius CEO. Cointelegraph. Reuters. (2021, July 9). South Korean toilet turns excrement into power and digital currency. New York Post. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.