Chceš podpořit bitcoin? Přemluv bábu!

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"] K provokativnímu titulku mě inspiroval čtyři roky starý kontroverzní předvolební klip Jirky Mádla a Marthy Issové, který se mi vybavil hned po přečtení posledního příspěvku na blogu Bitcoin Foundation. Uvádí se zde závěry jedné zajímavé ankety. Populární Reason-Rupe poll, tedy seriál průzkumů veřejného mínění zkoumající postoj Američanů k vládě se tento týden věnoval bitcoinu.

Anketa - jak lidé znají bitcoin?

Tazatelé se v národním průzkumu věnovali především obecnému povědomí o kryptoměnách a postoji lidí k jejich využití, ale také tomu, jak by na ně mělo být pohlíženo na úrovni politiků, legislativy a vlády.

Výsledky nebyly zase tak překvapivé. Je na nich zřetelně vidět vztah mezi tím, jak lidé bitcoin vnímají a podle toho mu přisuzují užitečnost a hodnotu. Většina lidí bitcoin příliš nezná a ti, kteří o něm neví nic jsou nejvíce nakloněni tomu ho zakázat.

Bitcoin jako open source protokol zakázat samozřejmě nejde. Ale nutkání k různým omezením, nebo naopak podpoře čehokoliv je právě u politiků přímo úměrné tomu, jaký přístup k věci mají jejich voliči. Politici a celoživotní regulátoři jsou zkušení "surfaři" na vlnách veřejného mínění. Jejich priority a iniciativa se řídí tím, jak umí "číst vodu" a souhlas veřejnosti je jejich klíčem k moci.

To je důvod, proč je myšlení obyčejných lidí a jejich přístup ke kryptoměnám  klíčem i k jejich přijetí politickou reprezentací. Průzkum Reason-Rupe ukazuje, že se největší neznalost (nepřekvapivě) ukazuje u starších lidí a zvláště starší ženy mají největší tendenci k odmítání, nebo přímo zákazu bitcoinu.

Co bitcoinu pomůže?

Co z toho podle Jima Harpera a jeho článku na blogu Bitcoin Foundation vyplývá? Že čím více starších lidí a zvláště žen bude vědět o bitcoinu a bude mu víc rozumět, tím víc bude kryptoměna v bezpečí před špatně promyšlenými legislativními zásahy na úrovni politiků a regulátorů. A obecné povědomí o bitcoinu samozřejmě přispívá i k jeho širokému přijetí.

Co můžete udělat přímo vy?

Pomoz bitcoinu, přemluv bábu

  • sdílejte tento článek s přáteli a členy bitcoinové komunity
  • vysvětlete a pomozte pochopit bitcoin své matce, babičce, sousedce...
  • řekněte o výhodách bitcoinu všem, které znáte a pomozte jim např. s bitcoinovou peněženkou..
  • dejte třeba příbuzným alespoň zlomek bitcoinu, nebo jim pomozte si ho koupit, ať začnou s jejich používáním

Když jsem nad tou výzvou přemýšlel, hned mě napadlo, jak začnu u sebe,až pojedu na návštěvu za mámou. Vzpomněl jsem si, jak jsem jí naposledy vysvětloval rozdíl mezi tlačítky Delete a Escape a už teď mě při té představě polévá horko. Na druhou stranu, když se člověk po sedmdesátce naučí stahovat filmy a nejvíc příbuzných potká na Skypu, mohl by zvládnout i víc. I když to asi nebude hned bitcoin mining.. :-)

Bitcoin není jen digitální měna, je to platforma, na které se už dnes dějí velmi zajímavé a užitečné věci. Pokud to umíte využít, naučte to i další lidi. Co takový malý bitcoin kurz? A začněte tím, že o něm řeknete svojí mámě :-)

Nebo jí stáhněte e-book o bitcoinu zdarma. Nejen pro začátečníky...

[arrows style="arrow-7-2.png" align="center"]

Jak začít s bitcoinem e-book zdarma

[button_1 text="Stáhnout e-book zdarma" text_size="16" text_color="#504210" text_font="Helvetica;default" text_bold="Y" text_letter_spacing="0" subtext_panel="N" text_shadow_panel="Y" text_shadow_vertical="1" text_shadow_horizontal="0" text_shadow_color="#ffff9e" text_shadow_blur="0" styling_width="35" styling_height="20" styling_border_color="#d69300" styling_border_size="1" styling_border_radius="6" styling_border_opacity="100" styling_gradient_start_color="#ffcf0a" styling_gradient_end_color="#ffda22" drop_shadow_panel="Y" drop_shadow_vertical="1" drop_shadow_horizontal="0" drop_shadow_blur="1" drop_shadow_spread="0" drop_shadow_color="#000000" drop_shadow_opacity="10" inset_shadow_panel="Y" inset_shadow_vertical="1" inset_shadow_horizontal="0" inset_shadow_blur="0" inset_shadow_spread="1" inset_shadow_color="#ffe590" inset_shadow_opacity="100" align="center" href="https://btctip.cz/jak-na-bitcoin-krok-za-krokem-e-book-zdarma/" new_window="Y"/]

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.8/5 - (6 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.