Česká bitcoinová burza BitStock mění majitele a zlevňuje

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Před pár týdny jste možná stejně jako uživatelé nejznámější české bitcoinové burzy BitStock zaregistrovali zprávy, kterými její provozovatelé oznamovali postupné ukončení činnosti. V bitcoinové komunitě to způsobilo docela rozruch, BitStock si za dobu své několikaleté existence vydobyl své stálé místo na trhu s bitcoiny a pro mnohé to byla hlavní možnost, jak bezpečně nakoupit a prodat digitální měnu. Jak se však dalo čekat, dostali majitelé BitStocku poměrně brzy několik nabídek na převzetí společnosti a mohli si vybírat mezi několika vážnými zájemci. Není tedy vlastně ani moc překvapivé, že se nakonec rozhodli pro partnera, který má v České republice na trhu s bitcoiny nejsilnější pozici a u kterého je předpoklad, že bude v činnosti burzy nejen pokračovat, ale také ji dále rozvíjet.

Novým majitelem burzy BitStock je WBTCB

Bitconovou burzu BitStock koupila společnost world BTC business, SE, která tím do svého širokého portfolia přibírá technologicky unikátní službu pro profesionální obchodníky s virtuálními měnami. Uživatele navíc potěší snížení poplatků až na 0,29%. BitStock je naprosto ojedinělý tím, že nedrží samotné bitcoiny, jejich převody totiž probíhají přímo mezi uživateli. Působí tak jako arbitr, který v blockchainu ověřuje, zda k převodu bitcoinů skutečně došlo. Obchodované bitcoiny nezadržuje na svém serveru, ale uživatel je má vždy u sebe a může s nimi manipulovat pouze on. Veškeré finanční prostředky za směnu bitcoinů jsou uloženy na monitorovaných účtech v bance, uživatel o ně tedy nemůže přijít.

Bitcoinmaty, EasyCoin, Bitcoin Banking

World BTC business, SE tímto krokem posiluje svou pozici jedničky na domácím trhu obchodování s bitcoiny.  Firma nedávno spustila balíček služeb obchodování s bitcoiny EasyCoin, který pokrývá široké spektrum možností a minimálně v evropském kontextu nemá konkurenci. Kromě on-line obchodování a provozování obousměrných bitcoinových bankomatů umožňuje nákup a prodej bitcoinu na 260 prodejnách sítě GECO v 98 městech ČR a také obdobu internetového bankovnictví Bitcoin Banking, který svým klientům zaručuje nejnižší směnný kurz. V poslední době je zřetelně cítit zájem veřejnosti o vše, co souvisí s bitcoiny, digitálními měnami a technologií blockchainu. Bitcoin jako platební metodu již ve světě akceptuje více než 100 tisíc obchodníků, včetně velkých hráčů, jako je Microsoft, Dell, Overstock a další. Také v České republice je více než 120 akceptačních míst a široká uživatelská základna. Pokračování činnosti nejznámější bitcoinové burzy v ČR je tak dobrým znamením pro další rozvoj digitálních měn a také pro význam a vnímání české bitcoinové scény ve světovém měřítku. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.