Bude bitcoin v r. 2014 stát 10.000 dolarů? Předpovědi odborníků a šokující čísla!

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Jaký bude letos kurz bitcoinu?

Bitcoin má za sebou prvních 5 let existence a zvlášť v posledním roce na sebe strhnul obrovský mediální zájem. Není divu, pokud se díváme už jen na fakt, že jeho cena vzrostla skoro na stonásobek ! za rok 2013, všimly by si toho snad i zpravodaje v Irkutsku...

Bitcoin a další virtuální měny si samozřejmě zaslouží pozornost především kvůli svým vlastnostem a možnostem, které nabízí, dnes se ale chci zaměřit jen na to, co lidi zajímá nejvíce. Cena. Jaká bude za týden, za měsíc?cena btc Dokáže někdo předpovědět hodnotu bitcoinu do konce roku 2014 - alespoň řádově? Nebo je to jen věštění z křišťálové koule? Upřímně, dřívější stonásobky asi nikdo reálně neočekává, bitcoin už také dnes nestojí 13 dolarů jako před rokem, ale víc než 600.

Podívejte se, co si o dalším vývoji virtuálních měn, bitcoinu a jeho budoucí hodnotě myslí ekonomové, novináři, vývojáři, burzovní makléři a další odborníci z různých institucí:

Bank of America, David Woo, 5.12.2013: "Dostáváme se k číslům (tržní kapitalizace) někde kolem 15 miliard dolarů v celkovém objemu. Neznamená to, že by se cena bitcoinu nemohla dále zvyšovat (jako objekt spekulace), myslíme si, že jeho nedávný růst by se mohl brzy vrátit zpět k předchozím hodnotám. Náš současný pohled říká, že maximální reálná hodnota bitcoinu je 1.300 USD."  

GoldStockBull.com, Jason Hamlin, 14.2.2014: " Popularita a hodnota bitcoinu se bude v r. 2014 stále zvyšovat. Amazon, nebo jiný významný prodejce oznámí přijetí virtuální měny jako platidla. Bitcoin bude pokračovat v divokých cenových výkyvech a jeho cena v průběhu roku  bude 2.500 USD a výš..."

Wedbush Securities Inc., G.Luria a A.Turner, 1.12.2013: "Existují scénáře, které ukazují, že se cena bitcoinu může zvýšit 10x až 100x ..."

Pád burzy bitcoinExistují samozřejmě i střízlivější odhady, nebo varování, že jsou spekulace na růst ceny bitcoinu nepodložené. Ano, z velké části pocházejí optimická čísla od lidí, kteří jsou na nich sami ekonomicky zainteresováni. Pro pořádek tedy uvádím i pohled z druhé strany názorového spektra:

 

Boston University, prof. Mark T. Williams, 17.12.2013: "Na rozdíl od zlata, které má hmatatelnou hodnotu, je bitcoin podpořený jen nadějemi a sny a stojí jen za to, co jsou za něj lidé ochotni zaplatit." Bitcoin nebude celosvětovým standardem měny, je to prostě nový nápad, který bude vylepšován spolu s jeho hbitějšími konkurenty jako je Litecoin. Přijdou omezení a regulace, cena klesne v první polovině roku 2014 pod 10 USD a jednociferná čísla budou odrážet jeho opční hodnotu ve hře komodit.."

Stejně tak se nedávno nechal slyšel vzor investorů, miliardář Warren Buffet v rozhovoru pro televizi CNBC. Podle něj představují sice virtuální měny v současnosti efektivní způsob, jak znásobit své peníze, zároveň ale investorům doporučuje, aby se mu vyhnuli. Jeho odpůrci ale tvrdí, že do bitcoinu neinvestuje jen proto, že je to technologie, které prostě nerozumí. Nejvíc je asi popudil tento výrok:

"Bitcoin nesplňuje podmínky pro to, aby mohl být nazýván měnou. Není uchovatelem hodnoty. Nepřekvapilo by mě proto, kdyby do deseti let úplně zmizel." Warren Buffet

Na konec jsem si připravil názor bratrů, kteří na zakladateli Facebooku vysoudili minimálně 65 milionů dolarů - Cameron a Tyler Winklevossovi již loni investovali velké peníze do investičního fondu, který umožní investovat do akcií spojených s bitcoiny. Spočítali si, že by bitcoin mohl dosáhnout odhadované tržní kapitalizace až do objemu 400 miliard dolarů. Při současném množství cca 12 milionů btc v oběhu, jim vychází budoucí cena na 33.000 USD/1 bitcoin.

Ať už mají pravdu skeptici, nebo optimisté, bude určitě hodně zajímavé další vývoj sledovat. A v závěru roku si můžeme udělat rekapitulaci... Co si o tom myslíte vy? [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.