Bude 8. duben 2014 zlomovým dnem pro bitcoin?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Bitcoin zatím táhne Čína

Bitcoin a jeho strmý růst, ale i propady byly dosud hodně spojovány s čínským trhem. Ten se do virtuálních měn nejdřív naprosto zbláznil a Číňané měli lví podíl na tom, že bitcoin dosáhl v prosinci 2013 skoro na 1.300 USD. Stejně tak ale stojí špatně interpretované (a většinou úmyslně vypouštěné) zprávy o údajném zákazu obchodování s BTC za velkými propady měny v první části tohoto roku.

Tomu ale může být velmi brzy konec. Z více zdrojů se začíná proslýchat, že by pro bitcoin mohla být nyní přelomová záležitost, která s ním zdánlivě nesouvisí...

Končí Windows XP - čas na výměnu hardwaru

Totiž - 8.dubna 2014 končí po 12 letech podpora Microsoftu pro Windows XP - a to může spustit události, na které by měli být všichni, Bezpečnost bitcoinu, hackerkteré bitcoin zajímá, dobře připraveni. Jak možná víte, naprostá většina bankomatů "běží" právě na tomto končícím operačním systému a v dubnu tím bankomaty přestanou splňovat nároky na bezpečnostní standard. Jen v USA se to podle Bitcoinmagazine.com týká 95% z cca 400.000 automatických zařízení. S nimi jsou však spojeny i platební systémy, využívají kreditní a debetní karty - a problém se tak najednou netýká jen bankomatů. Ty budou muset s největší pravděpodobností přejít buď na linuxové řešení, nebo budou banky nakupovat Windows 7 , nebo 8.

Bude se to však týkat také všech obchodních míst, která akceptují platební karty - obchodníci budou nuceni aktualizovat své systémy a pro mnohé větší firmy to může být velmi drahá záležitost. Za vše můžou pravidla a požadavky, které vydává organizace PCI Security Standard - oddělení pro kreditní karty. Z hlediska bezpečnosti budou všechny systémy využívající Windows XP považovány za nevyhovující pro operace spojené s platebními kartami a mohou být vyloučeny z provozu platebních sítí! (více v tomto dokumentu).

Pomůže to bitcoinu?

Co to bude znamenat pro bitcoin? Podniky, jejichž podnikání je závislé na platbách kartami, se mohou brzy ocitnout ve velkých potížích. Není pravděpodobné, že by všichni najednou změnili své návyky, ale tato situace může být velmi silnou motivací k tomu, kurz bitcoinu půjde nahoruaby obchodníci zvolili metodu akceptování virtuální měny. O dost nižší transakční náklady a jednoduchost nastavení platebního systému např. s Bitpay budou velkým lákadlem a již nyní tuto možnost část obchodníků bere do úvahy.To vše bude mít pravděpodobně velký dopad na poptávku po bitcoinu, litecoinu a dalších virtuálních měnách. 8.duben 2014 byste si tak měli poznamenat do svých kalendářů. Při současném kurzu bitcoinu bude velmi zajímavé sledovat, jestli právě letošní jaro bude to, co odstartuje další kolo zlaté horečky... Jaká bude cena za měsíc?

zdroj: BitcoinMagazine

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.