Breaking news – Microsoft podporuje platby bitcoinem

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]  

Microsof je největší společností akceptující bitcoin

Bill Gates v říjnovém rozhovoru pro Bloomberg TV mluvil o bitcoinu jako o technologii, která má potenciál přinést inovace do platebního průmyslu. I přes jeho výhrady k anonymitě bitcoinu vyjádřil podobným projektům podporu a nyní se ukazuje, že nezůstal jen u slov.microsoft začal přijímat bitcoin

Ve čtvrtek 11.12.2014 se začala bitcoinovou komunitou jako lavina šířit zpráva, že Microsoft začal podporovat platbu bitcoinem. Vzápětí vyšla i oficiální zpráva na firemním webu.

Microsoft je nyní největší společností, která za své zboží umožňuje zaplatit bitcoiny. Ke spolupráci byla vybrána platební brána Bitpay.

Platba bitcoiny zatím s omezením a ne pro všechny

Akceptace bitcoinu technologickým gigantem však zatím není stoprocentní. Kryptoměnou nejde zaplatit přímo za produkt, zákazníci si bitcoiny nejdříve musí nabít u Microsoftu účet. Potom mohou zaplatit za software ve Windows Store a další digitální zboží - např. hry v XBox Live.

Platí to také pouze pro zákazníky z USA. Obchodní ředitel BitPay, Sonny Singh však v interview pro Coindes uvedl, že je to jen začátek a společnost má do budoucna globální vizi:

"Microsoft má dlouhodobou vizi pro bitcoin, BitPay a blockchain. Prodej digitálního zboží v USA je logicky jen prvním krokem, chtějí expandovat do Evropy a dále do celého světa a v rámci zavádění nové měny přidávat další produkty. Přemýšlí o všem čtyři kroky dopředu a jejich globální plány jsou velmi inovativní, velmi agresivní a velmi strategické..."

Podle Singha je Microsoft bitcoinem nadšený "odshora až dolů" a dává jasně najevo, že svoji podporu bitcoinu myslí vážně.

Co to může znamenat pro bitcoin?

Oznámení Microsoftu je pro bitcoin a jeho další rozšíření jednou z nejdůležitějších událostí tohoto roku. Kurz bitcoinu se ihned po zveřejnění zprávy posunul o něco výše (nijak výrazně), to hlavní však přijde, až to začne docházet i ostatním. Microsoft je jasným příkladem toho, že je s bitcoinem třeba počítat jako s technologií budoucnosti. Pochopil to Dell, Overstock, nedávno také PayPal a podle všeho se zdá, že r. 2015 přinese mnohem víc podobných zpráv.

Bill Gates podporuje bitcoin

Čeká se však také  na rozřešení dlouho odkládaných rozhodnutí, především v legislativě a postoji státních finančních institucí - Bitlicense v New Yorku, závěry pracovní skupiny Evropské centrální banky a postoj EU ke kryptoměnám apod. A právě to, jak se k bitcoinu budou stavět velcí hráči byznysu, může být jedním z rozhodujících faktorů, který bude takováto rozhodnutí ovlivňovat.

Co myslíte, bude r. 2015 rokem bitcoinu?

Zdroj: Coindesk, Microsoft.com Foto: Wikipedia, TheStack

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.9/5 - (7 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.