Bitcoin TV – pohled do budoucnosti i minulosti bitcoinu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Bitcoin TV - anketa s jedinou otázkou

Co si myslíte o bitcoinu? Je to měna budoucnosti, inovativní technologie, příležitost změnit svět, nebo hloupost pro pár geeků, kterou nemá smysl se zabývat? Uměli byste na jednoduchou otázku odpovědět v jedné, nebo několika větách?

Byl to vlastně docela jednoduchý nápad - zkusit pokládat lidem stále stejnou otázku a sledovat, jak se jejich odpovědi budou vyvíjet v průběhu času. Co si myslíte o bitcoinu? Jednoduchá otázka, složitá odpověď...

Cílem projektu, který začal v lednu 2015 a po krátké technické přestávce pokračuje od června 2015, je vyzpovídat co nejvíce lidí z různých míst, profesních, zájmových i sociálních vrstev a zjistit jejich vztah k digitálním měnám, technologiím a obecnou znalost fenoménu bitcoinu.

Otázka je stále stejná. Víte, co je to bitcoin? Co si o něm myslíte? Zajímavé ovšem je, jak na ni odpovídají lidé dnes, v roce 2015 a jaké budou jejich odpovědi třeba za pět let. Projekt Bitcoin TV má totiž dlouhodobé ambice a konečným výsledkem by měl být časosběrný dokument, zkomponovaný z výběru těch nejzajímavějších odpovědí.

Podívejte se na jednu z prvních odpovědí:

To, jak lidé odpovídají, je samozřejmě ovlivněno prostředím, ve kterém jsou otázky pokládány. Odpovědi návštěvníků Paralelní Polis, nebo hostů bitcoinové konference budou určitě diametrálně jiné, než výsledek ankety prováděné na ulici mezi běžnými lidmi. A o to právě jde - v průběhu roku na Bitcoin TV najdete každý den jednu odpověď na anketní otázku a můžete sledovat, jak se nám daří "odchytit" co nejpestřejší vzorek populace a zjistit, jaký má názor na bitcoin.

Takto např. odpovídal na konferenci Bitcoin Conference Prague 2015 Aaron Koenig, producent, spisovatel, ředitel Bitfilm Networks GmbH a zakladatel Bitcoin Exchange Berlin

Kde bude bitcoin za pět let?

Projekt je vlastně teprve na začátku. Co myslíte, jak budou odpovídat lidé letos?

"Nevím, neznám, bitcoin mě nezajímá, slouží to jen k nákupu drog a ještě vám nedávno vykradli burzu..."

nebo ?

"Je to zajímavý projekt, který má potenciál změnit svět"

Co uslyšíme za pět let? Třeba:

"Já jsem to vždy říkal, nikdo mi nevěřil a podívejte se - bitcoin je za 10.000 dolarů, smlouvu o prodeji domu najdete na blockchainu a prezident USA Rand Paul dnes podepsal zákon o zavedení bitcoinové zlaté rezervy..."

nebo ?

"Zbláznili jste se? Chcete mě dostat do kriminálu, když je to teď všude zakázané?"

Staňte se součástí projektu Bitcoin TV

A co si myslíte vy? Chcete-li veřejně vyjádřit svůj názor na bitcoin, ať už je jakýkoliv, máte příležitost - na webu Bitcoin TV najdete v patičce stránky formulář, kam můžete poslat odkaz na vlastní video. Natočte vaši odpověď, řekněte ostatním, co si myslíte o bitcoinu a nahrajte video na YouTube, nebo na Vimeo. Brzy ji najdete i na Bitcoin TV a pak se s ní můžete za pár let chlubit dětem - "vidíš, já jsem to tenkrát říkal..."

Jestli máte nápad na vylepšení projektu, svěřte se v komentářích.

foto: Getty images [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.