Bitcoin mohou brzy akceptovat tisíce nových obchodníků

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Má-li být koncept bitcoinu úspěšný, stojí před ním ještě několik důležitých výzev. Jednou z nich je akceptace kryptoměn jako platidla v širokém portfoliu obchodníků, ať již v kamenných obchodech, nebo v e-shopech apod.

Platba bitcoinem se dá zjednodušit

[caption id="attachment_1225" align="alignright" width="253"]Sídlo firmy Intuit Intuit Inc. - foto Flickr, Erik Eldridge[/caption]

Jednou z cest, jak dostat bitcoin mezi obchodníky a jejich zákazníky,  je zjednodušení procesu samotné platby. Jednou ze společností, které se touto problematikou zabývají, je Intuit Inc. - americká firma, která vyvíjí účetní a daňový software pro malé firmy a jednotlivce.

Intuit nyní oznámil, že testuje novou bitcoinovou platební službu zaměřenou na malé a střední firmy. QuickBooks Bitcoin Payments má umožnit malým podnikům přijímat platby v kryptoměně bez použití bitcoinových peněženek, nebo jakýchkoliv znalostí o bitcoinu samotném.

Službu vyvíjí Intuit Labs, experimentální větev Intuit Inc. Podobný koncept využívají i současné platební brány - Coinbase, BitPay a Mollie, jejichž cílem je usnadnit používání a akceptaci digitální měny.

Nižší náklady a menší riziko, široká základna uživatelů

Intuit Labs ukazuje, že šeky, hotovost a kreditní karty mají řadu nedostatků, které mohou platby kryptoměnami řešit - ať už se to týká obtížného sledování hotovostních toků, složitých transakčních cest u šeků, nebo vysokých poplatků u kreditních karet.

Přišli jsme na inovativní způsob, jak umožnit malým podnikům přijímat platby bitcoinem bez jakéhokoli rizika a dokonce bez použití bitcoinové peněženky 

Vývojáři identifikovali a řeší dvě hlavní překážky, které brání širokému přijetí bitcoinu obchodníky.

  • bitcoinová peněženka - důvěra ve služby třetích stran (on-line peněženky) teď není příliš vysoká
  • riziko kolísání kurzu bitcoinu - volatilita je stále vysoká a to si nemohou obchodníci dovolit

QuickBooks oba problémy řeší a obchodníci na svých účtech i po akceptaci bitocinu uvidí pouze dolarové platby.

Co odlišuje Intuit od ostatních konkurenčních projektů je  široká základna uživatelů jejich služeb. Firma se specializuje na tzv. POS (point-of-sale) softwarová řešení, která v USA používá velmi mnoho menších a středních obchodů. V podstatě tak bude nabízet novou službu pro stávající uživatele a nemusí tak začínat od nuly, jako BitPay, nebo Coinbase.

Minulý týden s podobným řešením přišel holandský poskytovatel platebních služeb Mollie a nabízí ji svým 10.000 zákazníkům. Intuit je však svojí službou schopen obsáhnout daleko větší tržní prostor, protože Mollie je omezena pouze oblastí Beneluxu.

QuickBooks pro bitcoin je v současné době ještě v testovacím režimu, dosud nebylo oznámeno, kdy se spustí ostrý provoz. V současné době se mohou hlásit zájemci, kteří budou zkoušet beta provoz služby.

zdroj: CoinDesk [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.