Bitcoin kurz – analýza. Přetahování o cenu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Nahoru a dolů, trh čeká na silnější signál

V uplynulém týdnu rozhodně nebyla nouze o překvapení. Přesto, že z počátku cena skoro s chirurgickou přesností kopírovala mé zelené šipky na analýze z minulého týdne, byli jsme často svědky krátkodobých excesů na obě strany. Dočkali jsme se tedy proražení rezistance na 239 dolarů, ovšem jen na jeden den, poté se obchodování přesunulo zpět k ceně 234 USD. Po několika hodinách bez pohybu se očekávalo oživení směrem vzhůru, protože kupujících v hloubce trhu na Bitfinexu byl o polovinu víc než prodávajících.

Přesto obchodníky ve středu překvapil nenadálý dump, který krátkodobě poslal kurz bitcoinu až k 226 USD, ale také rozpoutal velké přetahování o cenu. Volatilita byla tak veliká, že se v jednu chvíli spread (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou) pohyboval okolo 10 USD. Ten večer se zobchodovalo 40tisíc BTC. I tak ale počet kupujících výrazně převyšoval prodávající a tak další den následovala rychlá korekce, kdy se cena vrátila zpět k 234 USD a posléze i výše na současných 238 USD.

bitcoin kurz analýza 2015Pozor na proražení kritické trendovky

V nejbližší době očekávám spíš korekci k ceně 232 USD, poté by mohlo dojít k oživení a nastolení růstu až k 244 USD. Vše bude opět záležet na náladě na trzích a zda se objeví dost kupujících. Optimistický výhled počítá s postupným nárůstem až k 250 USD. Kritická v tomto případě je trendovka - na grafu označená fialovou barvou. Pokud by došlo k jejímu proražení, je to signál k rychlému prodeji veškerých pozic (i těch ztrátových), protože pak lze očekávat pokles až do oblasti 213-225.

Mé doporučení je držet, při poklesu akumulovat, při proražení kritické trendovky prodávat. Pokud vše půjde podle plánu, lze nastavit 250 USD jako cílovou částku, nebo prostě čekat na proražení trendovky.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: CC flickr, kawabata [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.