Bitcoin kurz – analýza. Objemy klesají, ceny se drží

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Týden za námi a vy už určitě netrpělivě čekáte na další analýzu na následující víkend ... a zbytek týdne. Můžeme se těšit na další pravidelný nedělní dump?

Relativně stabilní týden, kurz bitcoinu v průměru

Minulý týden nebyla situace vůbec jasná, vypadalo to, že možné jsou všechny varianty vývoje, takže závěr analýzy končil s předpovědí, že se možná dočkáme stejných cen. To se v zásadě splnilo, i když ten proces vývoje nebyl tak hladce rovný. V pondělí došlo k dalšímu nárazovému prodeji, který stlačil kurz bitcoinu na úroveň 232 USD; tento propad se podařilo během následujících dnů vyrovnat a v pátek dopoledne vyšplhala cena zpět na 238. V tuto chvíli, v pátek odpoledne, se cena btc pohybuje v rozmezí 235 až 238 dolarů.

kurz bitcoinu analýza
Graf je tentokrát s časovým krokem 1 den (jeden sloupeček, jeden den). To proto, aby byl vidět celkový dosavadní vývoj v širších souvislostech. Nejprve si všimněte významně klesajícího objemu. Ještě v únoru objemy běžně dosahovaly 80 tisíc BTC denně (na Bitfinexu), aktuálně se s bídou dostaneme k 20 tisíc BTC denně. Sestupná tendence je naznačena zelenou úsečkou. Modře je naznačena očekávaná změna objemu v případě, že by mělo dojít k významnějšímu průlomu.

Objem klesá, přesto lze čekat krátkodobý růst

Ten by mohl nastat při průrazu červené trendové linie, která má svůj počátek v polovině července minulého roku - jde tedy o docela silnou linii, nicméně, její tlak nemůže působit do nekonečna. Přesto se velice špatně odhaduje, zda už nastal čas na její průraz. Nebezpečí pokračování prodejního tlaku je naznačeno červenými šipkami kolmo dolů. I s tímto rizikem je třeba počítat.

Pokud dojde k průrazu této linie, je nutné počítat i s krátkodobým růstem klidně do rozmezí 260 až 280 USD, ale bude ihned následovat výběr zisků, takže výsledkem může být jen knot svíčky do této oblasti. Dlouhodobě si myslím, že cena bude pokračovat podle naznačené lomené čáry Elliotovy vlny. V následujícím týdnu maximálně do 260 USD, spíš bych počítal s 250 USD, vyjma již zmíněné možnosti krátkodobého pumpu. Vše bude samozřejmě záležet na objemu. Pokud se nedostaví, půjde cena nejspíš opět do boku.

Mé doporučení na příští týden. Držet, případně akumulovat.

P.S.: Breaking news - analýza byla sestavena krátce předtím, než vyšlo oznámení, že byla vykradena část hot wallet bitcoinové burzy Bitfinex. Údajně se nejednalo o žádnou významnou částku, s důvěrou v btc (a tedy i cenou) by to však mohlo zamávat. Nebo také ne... V každém případě bych teď raději počkal na další vývoj.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.