Bitcoin kurz – analýza. Medvědí trh na ústupu?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Neobchodujte jen podle grafu a technické analýzy

Týden za námi a cena bitcoinu si opět odepsala pár desítek dolarů. Korekce byla nakonec hlubší, než jsem předpokládal a např. na Bitfinexu se cena dostala až na úroveň 236 dolarů. Nevydržela tam však dlouho a momentálně se pohybuje kolem 248 dolarů.


Nyní krátká promluva k některým čtenářům, kteří se snaží obchodovat podle mých rad. Opravdu nemám křištálovou kouli a neumím předpovídat budoucnost.

Své předpovědi odvozuji pouze od toho, co vidím na grafu a to jsou jen náznaky.bitcoin - křišťálová koule Že bude následovat pokles bylo zřejmé, ale že nakonec praskne mnou navrhovaný stoploss 245 jsem tušit nemohl. Stane se, od toho se tomu říká stoploss. Já jsem v minulém týdnu nakoupil za 268 dolarů v domnění, že dojde k novému útoku na 300. A následně prodal za 266 dolaru po tom, co se vše začalo lámat a naznačovat propad. Ten se nakonec potvrdil. Nyní mám nakoupeno 50% pozice za cca 248 dolaru. Z toho je vidět, že není možné se slepě řídit analýzou, která je tři dny stará, ale je nutné vždy vyhodnotit aktuální situaci vlastním rozumem. Samozřejmě nadále platí, že do bitcoinových spekulací vstupujeme s prostředky, které si můžeme dovolit postrádat. Také, zejména začátečníkům, nedoporučuji používat páku!

Co lze tedy očekávat v následujícím týdnu:bitcoin kurz březen 2015
Je vidět, že cena bitcoinu "vyklesala" ve třech vlnkách až k ceně 248, což je mimochodem 62.8% retracement z předchozího růstu. Tři vlnky tvoří nádhernou Elliotovou vlnu. To může naznačovat konec poklesu. Pro ukončení poklesu také hovoří medvědí trendovka, která je příliš prudká na to, aby byla dostatečně silná, proto by mělo dojít k jejímu překonání. Další indícií je samozřejmě nezdařený dump k 236.

Poslední nápovědou je druhý vrchol na indikátoru MACD, který je výše než předchozí a mohl by tak naznačovat přeprodaný trh a konec prodejů. Proto má analýza předpovídá mírný růst, v nejhorším případě pohyb do strany. Krátkodobě lze očekávat i další testování suportu, které by však nemělo být úspěšné. Tyto testy však opravdu ukáží, jak stabilní je současná cena, proto je třeba se na ně připravit.

Pokud budete nastupovat do pozice, doporučuji jako stop-loss nastavit 233 dolarů a jako cílovou cenu 290. Taková pozice bude mít RRR(reward-risk ratio) kolem 2.5. Lze zkusit i vyšší stop-loss s rizikem, že praskne při nějakém testu.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.