Bitcoin kurz – analýza. Konečně se něco děje

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Cena bitcoinu stoupá, o víkendu je možná korekce

Od poloviny dubna se konečně začíná na trzích s bitcoinem něco dít. Minulý týden se kurz bitcoinu pohnul o cca 25 USD, pro nás držitele BTC tím příjemnějším směrem, tedy nahoru. Úplného maxima pak bitcoin dosáhl o půlnoci ze čtvrtka na pátek, kdy na Bitfinexu bylo možné 1 BTC získat za 454.5 USD. Aktuálně se růst zastavil a během víkendu lze očekávat menší korekci.

Tentokrát jsem použil graf z čínské burzy BTCChina, ceny jsem pouze přepočítal na USD podle kótace na Bitfinexu v době psaní analýzy. Vybral jsem si tento graf kvůli celkem znatelnému oblouku, který má vrchol právě kolem 454 USD a ten lícuje s předchozími dvěma vrcholy z konce února. Mezitím je takové malebné údolíčko.

cena bitcoinu v dubnu 2016 stoupá

Pokud bude cena bitcoinu během následujících cca dvou týdnů postupovat do strany, můžeme se na konci dočkat dalšího nákupního šílenství - a na grafu budeme mít možnost shlédnout relativně vzácný šálek s uchem. Úplně nejdřív lze ale očekávat korektivní fázi (ucho), které může zasáhnout až k cenám 435 USD, proto doporučuji umístit stoploss na cenu 430 USD. Pod touto cenou již nelze o nějakém uchu uvažovat.

Ethereum - nebezpečí náhlého krachu stále existuje

https://www.tradingview.com/x/mQH0fbTD/

Zřejmě pod vlivem růstu BTC, kdy držitelé této měny přelévají svoje hodnoty do bitcoinu, aby se svezli na růstové vlně, Ether dál oslaboval. Aktuálně klesla cena ETH na úroveň před cca 10 dny, kdy došlo k odrazu od základní trendové linie a zdálo se, že by mohla naznačovat suport. Následující růst podpořila ještě zpráva o možném rozšíření burzy OKCoin o měnové páry s ETH.

Ether cena duben 2016

V tuto chvíli je ale celý zisk opět zlikvidován a je otázkou, zda pod aktuální cenou nějaký suport zůstal. Uvidíme v následujících dnech. Rozhodně bych do ETH nyní nevstupoval. Stále existuje relativně vysoké nebezpečí náhlého krachu cen spojené s panickým výprodejem někam k 8mBTC. Jak už jsem psal, na těchto cenách se nejvíce nakupovalo a očekávám, že ti, co ještě ETH drží nebudou chtít pozici opouštět se ztrátou (i když ji nakonec nejspíš se ztrátou uzavřou)

Burzy, úroky, hloubka trhu

Minulý týden bylo na longy vypůjčeno zhruba 2.5mil USD, což popohnalo úroky k 0,05% za den. Shortařů naopak ubylo, během týdne se uzavřelo shortů za 4000 BTC (1,8 mil USD) a o bitcoinové půjčky není zájem - úrok uzavírá pod 0,01%

Hloubky trhu: Bitstamp - parita, BTC-e: převaha prodávajících 2.5x, Bitfinex: převaha kupujících 4:3, BTCChina - převaha prodávajících 4:3, Kraken - vyrovnáno.

Doporučení: BTC - nadále držet, přikupovat později. ETH - držet se stranou.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Flickr, CC David Blackwell

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.