Bitcoin kurz – analýza. Je čas vybírat zisky

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Kurz bitcoinu skončil na 213 USD, přibývají nákupy

Zpočátku pesimistický týden skončil optimisticky, minimálně proto, že jsme se včera definitivně rozloučili se zimou, spálili čarodějnice a vy už čekáte na prvomájovou analýzu bitcoinového trhu. A zdá se, že by opravdu mohla být optimističtější, než ta předchozí.

V pravidelném nedělním dumpu se kurz bitcoinu propadl až na 213 USD, níže se však naštěstí nedostala. Potvrdil se tak předpoklad z minulého týdne.  V pondělí se však na Bitfinexu začaly v hloubce trhu objevovat nákupní nabídky ve velkém objemu a přitom nešlo o typické buy wally (jednorázové nabídky s obrovským objemem, jejichž cílem bývá spíš vystrašení obchodníků).

[caption id="attachment_3412" align="aligncenter" width="700"]bitcoin kurz analýza květen 2015 kliknutím na obrázek přejděte do online grafu[/caption]

Ovlivnil cenu podivný nákup na burze BTC-E?

Zajímavá situace nastala v pondělí na BTC-E, kde byl málo likvidní trh převálcován velice podivným nákupem, který krátkodobě vyslal cenu až k úrovni 270 USD. Důvod? Neznámý. Ten den se zobchodovalo 4x víc objemu, než je v těchto dnech na burze běžné. Tato epizoda však ovlivnila i ostatní burzy a cena se tak ustálila kolem 226 USD - až do čarodějnic. To už se k této ceně také přiblížila medvědí trendovka, která má svůj počátek v březnovém vrcholu kurzu bitcoinu kolem 297 USD. V takové konstelaci bylo proražení jen otázkou času. Aktuálně se cena vyhoupla až na 240 USD a bude zřejmě následovat vybírání zisků.

Čeká se výběr zisků, odvážní mohou držet a dokupovat

V příštím týdnu dojde ke zpomalení růstu a k dalšímu vybírání zisků. Během neděle by mohlo dojít krátkodobě k poklesu na úroveň kolem 230 USD. Zatím ale převažuje mírný optimismus, cena by se mohla pohybovat v pásmu 230-240 USD. Ti, co nakoupili kolem 213USD mají nyní šanci prodat se ziskem. Osobně bych však radil dále držet, při krátkodobém poklesu akumulovat. K překonání kurzu 240 USD a dalšímu pohybu vzhůru by mohlo dojít až v dalším týdnu, nyní bych s tím spíš nepočítal.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.