Bitcoin – analýza. Šance na další růst ceny bitcoinu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]  

Minulý týden vyšel jen tak tak

Na denních grafech jsme o sedm barů dále a tedy uzrál čas vrhnout se na další předpověď a pokusit se odhadnout budoucí vývoj ceny bitcoinu na světových burzách. Nejprve ale malé ohlédnutí.

Minulý týden jsem předpovídal růst a ten skutečně nastal, i když nebyl dosažen mnou předpokládaný target 280 USD. I tak příležitostí vydělat bylo dost. Na své si přišli zejména vlnkovači - tradeři, kteří se rádi "vozí" na vlnkách. K určení správného okamžiku výstupu posloužil spíš trailing stop - to je stoploss, který se posouvá tak, jak roste cena, ale nikdy se nevrací zpět. Jakmile tedy cena začne klesat, pozice se uzavře na posledním stoplossu v ziskové oblasti. Já své dvě pozice (219+250 ~ 234.5) uzavíral na trailing stopu 253 USD.

Jak jsem napsal, target dosažen nebyl, ale ani nebyl dosažen původně navržený stoploss 210. Ti, co své cíle a stoplossy nemění, tedy mohou být stále v pozici a výhled je prozatím optimistický. Ovšem s výhradami.

Předpoklad: větší šance pro růst

Pořád je tedy šance sáhnout si na target 280 USD a cena bitcoinu by se mohla dostat až k 300 USD. Na druhou stranu, pokud bude růst pomalu, jistě se na scéně objeví další netrpěliví prodávající, kteří by mohli cenu poslat ke dnu. Přesně to se stalo na přelomu roku a kvůli nim se bitcoin dotkl až hranice 166 USD. Proto doporučuji obchodovat se stoplossem. Pro nástupní cenu 240 USD a pro target 280 USD výchází zisk 40 USD, stoploss bych tedy volil na ceně 223 USD, což je opravdu na hraně z hlediska RRR: 2.35 (Reward Risk Ratio) , takže raději výš, ale moc prostoru tam není. Optimisté s vyšším targetem si to však mohou dovolit risknout.

analýza kurzu bitcoinu
Pokud dojde k dumpu, jsou záchytné supporty na těchto úrovních: 228 USD, 210 USD, 192 USD a 166 USD. A ještě perlička, 10tis BTC čeká na úrovni 223 USD na Bitfinexu (v době psaní článku). Já doufám, že případný nápor zachytí v nejhorším případě ten druhý support, tedy že pod 200 se snad nedostaneme.

Hodně štěstí.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.