Bitcoin – analýza. Poroste kurz bitcoinu do nekonečna?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Asi by to nebyl Bitcoin, kdyby nebyl plný zvratů. A hlavně růstu. Růstu do nekonečna a ještě dál. Co když bitcoin bude růst do nekonečna? Hmm, asi ne, i když potenciál jako deflační měna má. To co tvoří cenu bitcoinu je ale spíš poptávka, než nějaký technický parametr. Čert vem forky, čert vem poplatky. Zajímavá informace je, že na Coinbase denně přibývá sto tisíc uživatelů. To je neuvěřitelné množství zájemců o bitcoin. Tak se pak nedivme, že bitcoin se prodává nad 7000 USD.

Fundament je nad analýzy

Mimochodem, minulá analýza nevyšla tak jak jsem předpokládal, to jste si asi všimli. Nicméně, aspoň mě potěšilo, že jsem nezůstal sám. Ve víru krutého trhu utrpěly masové ztráty i velcí hráči. Tak například na futures burze OKEX byla zpeněžena short pozice u obchodníka, který se do té doby pohyboval na prvních místech žebříčku TOP Traders (to jsou ti, jejichž rozhodnutí také každý týden sledujeme). Celkově tak přišel o 48 mil USD. Co dodat...? Trh se s nikým nemazlí. V takových situacích můžeme hodit veškeré technické analýzy do záchoda. Fundament je daný... zatím. No jo, ale sedm tisíc dolarů...? Jednou si určitě někteří přijdou vybrat zisky, otázkou je, jestli i tohle postačí uspokojit poptávku. Má vůbec smysl dívat se na graf? bitcoin kurz analýza listopad 2017 I přes tak velký zájem se cena bitcoinu pořád ještě drží v určitém kanále... a to přes to, že útok na pásmo 7000 vypadal odhodlaně, nakonec se u horní linie kanálu zarazil a od sobotní půlnoci začíná padat. Následně nás tedy nejspíš výběr zisků nemine, takže se můžeme připravit na pokles, mírný pokles až pohyb do strany. Možná že krátkodobě zabrousíme pod 6800.

Dřív nebo později se budou vybírat zisky

Těsně před forkem (pokud tedy bude) by mohlo dojít ještě k jedné vlně a ohrozit tak cenu 8000 USD. Nakupovat budou zřejmě ti, kteří jsou přesvědčeni, že kurz bitcoinu poroste do nekonečna. Po forku (pokud tedy bude) by mohlo dojít k masivnějšímu výběru zisků, ale zatím nevěřím tomu, že by došlo k proražení spodní linie kanálu. Ve hře je také nějaká varianta nákupní horečky, která by prorazila horní linii a pak... těžko říct. Co se strategie týče, spekulovat na růst je riskantní a spekulovat na pokles také. Spíš tedy doporučuji držet, možná maličko upouštět. Zvolte si nějakou cenu, klidně i v minulosti a pak vyjádřete zisk vašeho portfolia ve Fiat penězích od této výchozí ceny. Poté prodejte tu část Bitcoinů, které odpovídají polovině tohoto zisku. To opakujte po každém výraznějším vzestupu. Po výraznějším pádu naopak dokupujte tolik, kolik odpovídá polovině, jenž vaše portfolio ztratilo od posledního prodeje/nákupu. Tahle strategie mám zajistí v případě pádu nějaké jisté peníze už teď a zároveň příležitost dokoupit při poklesech, protože budete mít za co. Touto strategií lze prodávat do nekonečna, takže pakliže má jít cena do nekonečna a ještě dál, máte garantovaný nekonečný zisk :)

Sentiment na trhu, burzy a úroky

Na OKEXu teď nemají vyhraněnou náladu. Velcí shortaři zřejmě odpadli, takže OKEX je vyrovnaný, pouze do objemu je otevřeno víc longů (adepti na liquidation?) Na Bifinexu též převažují shorty a to v poměru 18:25 (long:short) Pokud plánujete vydělávat na fundingu, pak dolary lze půjčovat za úrok v průměru za 0.1%, což je pokles z 0.11% minulý týden. Bitcoiny lze pak poskytnout za úrok v průměru 0,021%, i tam jde o pokles vůči minulému týdnu, kdy byly úroky kolem 0,035% Doporučení: držet, ale postupně odprodávat. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.