Bitcoin – analýza kurzu. Na růst je ještě brzo

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Média mají jasno - bitcoin je na pokraji zániku

Ačkoliv se v minulém týdnu zdálo, že cena bitcoinu dosáhla svého dna a lze tedy očekávat obrat, tak jednoduché a hlavně rychlé to nebude. Vítejte u dalšího dílu bitcoionové věštírny.

Napřed tedy menší rekapitulace. Předchozí týden nebyl na události nikterak bohatý, snad kromě přibývajících článků v médiích po celém světě, které s jistotou předpovídají zánik bitcoinu. Český rybník pak rozčeřila spíše poněkud zábavná prohlášení některých českých politiků k tématu "prodeje" bitcoinů na českých poštách. V součtu se tedy nestalo nic, co by mohlo ovlivnit cenu. Ta zatím rostla a to z počátečních cca $170 na maximum kolem $240 (bitfinex). Kdo zariskoval a nakupoval pod $200, ten se nyní může radovat až z 40 % růstu!

Nebude to tak horké. Vysoký růst ale zatím nečekejte

Pokud ještě držíte pozici, tak bych ji doporučil co nejrychleji uzavřít. Na grafu je vidět, že jakýkoliv technický růst je v zásadě vyloučen. Je možné, že se cena vyšplhá krátkodobě k $250, v případné nákupní horečce by mohlo dojít i k osahání hranice $300, každopádně, účastnit se takového šílenství na straně kupujícího by bylo velice riskantní a pravděpodobně prodělečné.

Spíš lze očekávat naznačený vývoj: Následující týden se bude cena víceméně držet v pásmu okolo $220-$230. Určitě významnou bariérou je šedivá sestupující přímka, která představuje nervózní prodávající kteří ještě pořád čekají na výhodnější cenu k prodeji. V dalších dnech pak dojde k novému testu kupní síly, kdy bude cena znovu stlačena pod $200. Pokud by mělo dojít k opuštění dna, stane se tak nejspíš až začátkem března.

Trading_view_23_1_2015

Kde leží dno? Média napoví...

Na závěr si dovolím odhadnout, kde může být bitcoinové dno. Jak už jsem psal minule, velké prodeje, kromě těžařů, podporují i velcí spekulanti, kteří investovali do bitcoinů v době jeho největšího růstu. Tito spekulanti své pozice ukončují a podle mě jich zbývá ještě hodně. Na druhou stranu, s klesající cenou se zvyšuje dostupnost bitcoinů a tato snadná dostupnost se brzo dostane do konfliktu s tím, že na trhu je bitcoinů omezený počet.

Už nyní je vidět, že není problém za den otočit na jedné burze 40mil dolarů. Celkově je přitom na trhu pouze 13mil bitcoinů. Těžko lze odhadnout, kolik jich je aktivních a zároveň kolik jich je půjčených (v shortech). Každopádně i z tohoto chatrného odhadu je vidět, že kdyby bitcoin stál $4, že bude ihned rozebrán (já osobně bych si koupil tak 150BTC). Proto se domnívám, že i cena $40 (nemáme přeci jen jednu burzu) je příliš nízká a proto můj odhad na významný support je kolem $100. Že je bitcoinové dno na dosah, prozrazují i média, která z větší části bitcoiny zatracují. Až tomu bude přesně naopak, budeme na vrcholu...

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

3.7/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.