Bitcoin – analýza kurzu. Cesta na Měsíc se odkládá

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Pokaždé to nevyjde...

Ačkoliv to vypadalo, že níž už cena bitcoinů jít nemůže, opak se stal pravdou. Nakonec se na Bitfinexu dal sehnat 1 BTC za cenu $166. Opakuji, nádech.... jedno sto šedesát šest dolarů....! Přednedávnem jsem prohlásil o LTC, že je na nule, tím se myslelo, že jakékoliv zisky nabrané během předloňské listopadové fáze byly již zcela požrány a výsledkem je nula.

A jak se zdá, brzo to bude možné říct i o bitcoinech.

Nejprve se tedy chci omluvit. Teď už je asi jasné, že předchozí analýza prostě nevyšla. Pořád je ještě dost držitelů, kteří se chtějí bitcoinů zbavit a na opačné straně zájemců rozhodně nepřibylo. Bylo by jistě zajímavé znát spektrum těch, kteří se zbavují bitcoinů. Já si například myslím, že kromě zbývajících těžařů to budou velcí spekulanti, které bitcoin nasál v době svého největšího růstu, tedy lidi, kteří neinvestovali do bitcoinu kvůli technologii, ale čistě za účelem výdělku na burze. Otázku, zda to je dobře nebo špatně nechávám otevřenou. Pojďme si raději malovat.
.
analýza kurzu bitcoinu
Graf zachycuje onu tragédii minulého týdne z perspektivy směnárny Bitfinex. Kromě ukrutného pádu až na onu zmíněnou cenu $166 si všimněte opravdu velkého objemu. Mimochodem, objemy nad 200 tis. bitcoinů za den jsou vysoké i v rámci celého Bitfinexu a nikdy v minulosti nebyly vyšší. Takové objemy znají spíš čínské burzy. Ani Bitstamp nikdy nedosáhl podobná čísla. Retracement-oblasti opět zachycují místo breaku a možný profit target, který padá do oblasti kolem $132. Je potřeba počátat s možností dalšího propadu až na tuhle úroveň.

Proč je tato úroveň důležitá. V minulosti, před nárůstem v předminulém roce plnila roli tehdejší rezistance po několik měsíců. Celkem logicky spoustu prodávajících nebude chtít prodávat pod touto hranicí, aby si udrželi aspoň nějaký zisk.

Mezi další možnosti patří návrat k trendové lini a postupné utlačování ceny opět buď k $166, nebo k $132. Místa k nákupu nejsou na grafu žádná. Je potřeba sledovat zejména případné rezistance a nakupovat po jejich překročení. Protože se domnívám, že ani překročení trendové linie v místech naznačené elipsou nemusí znamenat automaticky start rakety na měsíc.
Foto: Flickr, CC theOneZoZo
[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.