Bitcoin – analýza. Bitva na obzoru

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Kurz bitcoinu na rozcestí

Týden se sešel s týdnem a máme tu další technickou analýzu. Tentokrát však bez předpovědi, protože pokud někdo na zeměkouli dokáže s jistotou odhadnout budoucí vývoj, tak je ... Ale radši se na to pojďme spolu podívat.

Jak je vidět, v minulém týdnu k velkému vzrůstu nedošlo, ačkoliv jsem očekával lepší výsledky. Je to dáno tím, že rezistance vyznačená klesající trendovou linií shora je zřejmě dost silná na to, aby byla lehce překonána. Pokud už někdy v minulosti byla překonána, tak jedině v důsledku nákupní horečky a její překročení bývalo spíš signálem k výběru zisků. Přitom cena až do pondělí poslušně rostla až k 247 a vypadalo to nadějně. Pak se objevil nezvykle velký dump, který se pokusil srazit kurz bitcoinu pod 228 USD, níže se ale nedostal. Tím však dodal kupujícím odvahy, ti tak své nákupní příkazy posunuli pod tuto úroveň a tam zůstávají až do dneška, kdy píšu tuto analýzu. Síla těchto nákupek rozhodně není malá, čeká tam přes 10 tisíc nákupů (na Bitfinexu) - to určitě není málo.

Armáda prodávajících je také početná, víme ovšem asi jen o 5 tisících prodejů nad úrovní 260. I tady bylo možné sledovat, jak prodávající posouvají své prodejní příkazy dolů. Z tohoto pohledu se zdá, že kupující jsou v přesile, ale to může být opravdu jen zdání. Klesající trendová linie už v minulosti ukázala, že je třeba ji brát vážně, naproti tomu ta rostoucí je nová a neukotvená, kupující ji mohou při náznaku porážky rychle opustit a zformovat své nabídky na bezpečných pozicích níže.

Tentokrát bez předpovědi. Čeká se bitva

Z toho je vidět, že odhadnout budoucí vývoj ceny bitcoinu prakticky nejde. Je ale jasné, že se v nejbližší době dočkáme nějaké bitvy, kdy nám cena bude lítat nahoru a dolů jako smyslů zbavená. Může to být lítý boj a v takovém boji by měli spekulovat jen opravdu zkušení hráči, ošlehaní veteráni ... nebo šílenci. My ostatní můžeme zkusit sledovat naznačené bojiště a jakmile jej vítězná strana opustí, pak nastane okamžik se k ní přidat a vytěžit z nově nastoleného trendu maximum.kurz bitcoinu graf

Můj odhad je, že nakonec vyhrají kupující a vytlačí cenu směrem nahoru z bojiště. Ale nejspíš to nebude hned zítra, možná se dočkáme několika útoků prodávajících a propad cen k dolní hranici. Také je třeba se připravit i na variantu, že bojovat se nebude tak intenzivně, zato dlouho a ceny tak půjdou do boku.

V každém případě klesající volume jasně ukazuje,že trh je opravdu slabý a stačí do něj strčit, aby se začalo dít něco velkého.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.2/5 - (6 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.