Bitcoin analýza: akumulace může trvat celé léto

Přehřátý kryptoměnový trh a čínské zákazy ohledně Bitcoinu, těžko by se hledalo více ikonické duo. Euforický býčí trh opět zchladila čínská šikana vlastního obyvatelstva a těžařů. Přestože vyhnání těžby z území Číny může být pro Bitcoin dokonce přínosné, což si odůvodníme v příštím článku, trh to tak nepojal. Společně s ekologickou twitter párty, kterou započal Elon Musk jsme tak byli svědky flash crashe až na cenovou hladinu 27 000 USD. Přestože se tyto debaty vrací jako bumerang, stále mají na trh očividný vliv.

Pejskaři byli velké varování

Ačkoliv tento pád spustily fundamentální důvody, je potřeba si uvědomit, že trh tomu byl otevřený. Bitcoin opět vyrostl moc rychlým tempem a drobným investorům, kteří představují hnací motor býčího trhu, tak připadal příliš drahý. Většina nově příchozích na kryptoměnový trh očekává velké zhodnocení, což bitcoin s cenovkou 65 000 amerických dolarů nepředstavuje. Takový klon Dogecoinu, který předvedl růst tisíce procent za pár týdnů, vypadá v očích nováčků mnohem lépe. Každý chtěl vlastnit nějaké ty krypto psy, nejlépe takové, kterých si může člověk s pár dolary v kapse nakoupit miliony. Situace na Pancake Swapu se změnila v čisté gamblerství s vidinou zbohatnutí v rámci pár dnů, či dokonce hodin.

[feature_box style="10" only_advanced="There%20are%20no%20title%20options%20for%20the%20choosen%20style" alignment="center"]

Obchodujete na burze? Chytáte také altcoin sezónu?

Největší výběr altcoinů a nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

[/feature_box]

Jak tomu tak bývá, chamtivost trhu musí být po zásluze potrestána. Neschopnost bitcoinu prorazit důležité cenové hladiny a nulový zájem nakupovat nad 56 000 USD byl jasný signál pro korekci. Platí pravidlo, že špatné zprávy samy o sobě nezpůsobují pád bitcoinu, ale teprve reakce na ně. Pokud je ochota stále nakupovat, nemají tyto zprávy na trh velký vliv, v nejistotě je ovšem každý důvod pro výprodej přijatý s otevřenou náručí. Jak se říká, cenová korekce je zdravá, což tentokrát platí dvojnásob.

To nejhorší je za námi?

Dohady zda šlo jen o tolik potřebnou korekci trhu, či začátek bear marketu stále neutichly, ani jeden směr není potvrzen. Jedno je ovšem jasné, akumuluje se. Jinými slovy trh nabírá dech před dalším větším pohybem. Aktuálně se zóna akumulace pohybuje mezi předešlými supporty. Z cenové hranice 42 000 USD je nyní rezistence bránící k restartu bull runu, support je opět nastaven na 33 000 amerických dolarů za bitcoin. Stále existuje diskuze, zda velké instituce pouštějí své finanční prostředky do bitcoinu. Pokud to tak opravdu je, takto velké nákupy ve slevě se nedají uskutečnit za jeden den. S příchodem léta, v kombinaci s vidinou konce pandemické situace, zajisté utichne zájem o investice. Velcí investoři tak pravděpodobně budou velmi rádi skupovat kryptoměny investorů menších, kteří naopak projeví zájem vybrat své zisky na dovolené, či jiné činnosti. Zda budeme akumulovat celé léto, tak rozhodne i samotný vývoj okolo pandemie COVID-19. bitcoin akumulační pásmo

akumulační pásmo, tradingview.com

Můžeme předpokládat, že průraz akumulačního pásma bude znamenat nastolení trendu. Případné selhání supportu představuje riziko dočasného pádu až k předešlému ATH z roku 2017. Nyní je ovšem i při pohledu na volume vidět jasná nerozhodnost trhu. bitcoin býci stále žijí Z dlouhodobého hlediska jsou býci stále naživu. Pokud bychom se řídili čtyřletými cykly a pravidelností, je zřejmé, že v případě konce bull runu jsme zažili výrazně historicky nejkratší cyklus. Korekce ceny 54 % je na pohled děsivá, ovšem ve světě kryptoměn zcela obvyklá. Pro pokračování býčího trhu mluví i MA365 na denním grafu, které se zatím cena bitcoinu nedotkla od roku 2018.

Pohled na situaci z fundamentálního hlediska

Alerty o „natisknutí“ nových stablecoinů se téměř nezastavují, USDC dokonce od začátku května téměř zdvojnásobil svou tržní kapitalizaci z 14,3 na 22,6 miliard amerických dolarů. Jednalo se tak o největší příliv financí od vzniku tohoto coinu. Takto velké objemy potvrzují spekulace o vstupu institucí do světa kryptoměn. Důvěru v Bitcoin i nadále projevuje Tesla, která podle prohlášení Elona Muska neodprodala ani jeden kus během tohoto pádu ceny. USDC graf Jak můžeme vidět na grafu výše, USDC vygenerovalo tyto stablecoiny téměř jednorázově, je tedy vyloučeno, že by přes tento stablecoin na trh vstupovali retail investoři. Největším hráčem na trhu stále zůstává Tether, který aktuálně dosahuje tržní kapitalizace 64,4 miliard amerických dolarů. Za zmínku stojí riziko velké inflace, která by mohla cenový růst podpořit. FED tiskne, a tiskne ve velkém. Od začátku pandemické situace se zvýšil objem všech amerických dolarů v oběhu o více jak 20 %. USA - tisk dolaru USA tak prakticky znehodnotilo svou vlastní měnu o pětinu během jednoho roku. Obří inflace je tak pouze otázkou času, brání tomu jen fakt stále probíhající pandemie, která zabraňuje, aby se tento objem peněz projevil v reálném užití. Z makroekonomie víme, že čím větší objem peněz v oběhu, tím větší cenová hladina panuje. Pokud opravdu pomůže vakcinace stabilizovat svět, Američané tyto dolary dostanou utrácením do oběhu, může tak být inflace rekordní.

Závěr

Aktuální situace je jedinečná, celosvětovou pandemii zažívá Bitcoin poprvé, a tak můžeme pouze odhadovat, jaký vývoj nastane. Rozbije COVID-19 čtyřletý cyklus, nebo pojedeme stále podle plánu? Z mého pohledu nás čeká nezáživné léto, jelikož se většina retail investorů přesune zpět do offline života, investice tak půjdou na vedlejší kolej. Tento jev ovšem může způsobit inflaci, před kterou ekonomové výrazně varují v posledních dnech. Může se tak lehce stát, že vrchol aktuálního bull runu bude představovat podzim, kde budou velcí investoři realizovat zisky ze své letní akumulace, které opět zaplatí retail snažící se ochránit své finance. Jakkoliv stále věřím v růst, je potřeba se mít na pozoru, selhání aktuálního supportu, či protnutí MA365 na denním grafu může znamenat nastartování medvědího trhu. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.