Bitcoin – aktuální analýza. Viděli jsme už dno?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]  

Dosáhl kurz bitcoinu na dno? Nebo ještě půjde dolů?

Tak se může ptát investor či spekulant při pohledu na graf. Skoro to vypadá, že dno už vlastně bylo a to na začátku října, kdy cena klesala hluboko pod 280. Dno je totiž vidět vždy odshora. Tehdy ale mohl každého varovat velmi nezvyklý panický prodej 30.000 BTC za výprodejovou cenu 300 dolarů. Je tedy možné, že tento investor svou zběsilou akcí předplatil nám úspěšnějším budoucí zisky? Je to 9 miliónů dolarů!

Podívejme se do grafu, co se dělo minulý týden. Nejprve to, že se kurz bitcoinu na 350 dolarech nakonec nezastavil a pokračovali jsme poklesem někam k 320 USD/1BTC. Tady je nutné si uvědomit, na jakém principu fungují technické analýzy a kde se berou úrovně, na kterých se ceny obrací. Tak například, při pohledu na denní graf (kde jeden sloupeček odpovídá jednomu dni) a při použití svíčkového zobrazení se zdá, že 320 je úrovní vhodnou pro support.

I když to vlastně není úplně pravda, o prvním víkendu v říjnu se obchodovalo na mnohem nižších úrovních. Ale své udělá zejména vyjádření otevírací a zavírací ceny. Tentýž graf vidí všichni investoři a to může být důvod, proč se rozhodli na ceně 320 dolarů zahájit nákupy. Musím ale upozornit že při použití OHLC grafu žádný support na 320 vidět nebude.

kurz bitcoinu listopad 2014


Tím se dostáváme k posledním dnům, kdy převažovaly nákupy a zejména čtvrtek, kdy došlo k návratu na úroveň 350 USD, kterou jsem původně předpovídal. Pohybujeme se nebezpečně blízko k trendové linii, je třeba mít se na pozoru. Pokud chcete nakupovat předčasně a získat bonus za včasný nákup, měli byste mít neustále připravenou myš na tlačítku SELL, pokud se nepodaří překročit trendovou linii.

Stop-Loss někde na půli cesty mezi 320 a nákupní cenou by mohl také stačit. Pakliže se trendová linie překročí, mohl by následovat vzestup až k úrovni 400 dolarů. I tady si myslím, že obchodníci přehlédnou knoty na svíčkách a tedy kolem 400 lze čekat první rezistenci. Pesimistická varianta počítá s pohybem do strany.

Proč by mohl jít kurz bitcoinu nahoru

Co hovoří pro růst? Obtížnost opět vzrostla, zdá se, že se objevil prostor pro navýšení výkonu těžby. Je tedy možné, že investice do miningu byly již realizovány a dočasně tak může klesnout nabídka bitcoinů. I nadále se objevují nové a nové projekty využívající technologii blockchainu, objevují se například nové bankomaty, přibývají obchodníci, kteří přijímají bitcoiny a kryptoměny nepřestávají v bezesných nocích strašit politiky a centrální bankéře. Většina těch, kteří nakoupili před bublinou, už pravděpodobně prodala - a ti co nakoupili dnes, zřejmě nebudou hned tak prodávat - to znamená, že nějakou menší ztrátu překousnou.

Přesto bych varoval před přílišným optimismem. Ještě jsme nepřeskočili, nevolejme hop. Konzervativním obchodníkům radím posečkat, neprodávat, ani nenakupovat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.2/5 - (5 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.