Bitcoin – aktuální analýza. Optimismus není namístě

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Poslední týden s kurzem bitcoinu zamával

předchozí analýza byla plná optimismu, už už to vypadalo, že s příchodem zajímavých zpráv o tom, kdo všechno začíná přijímat bitcoin se na trhy vrátí býci. Bylo jich však poskrovnu a brzy ztratili sílu k nějakému náročnějšímu vejšlapu. Zřejmě někde lízají rány po krvácivém propadu z kóty 460 a ... budou krvácet i nadále.

A místo toho jako by se před vánočním shonu na čínských burzáchTohle není Alzák objevil zelený mimozemšťan a začal tam volat "bitcoiny zadarmo" - a protože v nabídkách jich je opravdu hodně, ceny začaly padat k nule. A docela rapidně. Nás optimisty to velice překvapilo a doslova nachytalo v nedbalkách (poznámka pro příznivce e-nákupů: zelený mimozemšťan rozhodně bitcoiny nechce)

Potvrzení dalšího propadu

Rád bych byl poslem optimistických zpráv, ale nemohu. Hleděl jsem do grafu celý večer a snažil jsem se najít jedinou čáru, která by mohla naznačovat, že další propady kurzu bitcoinu již nebudou. Místo toho jsem našel spoustu signálů, které propady potvrzují a to až k ceně 276. Patřičná oblast je na grafu vyznačena červeným obdélníčkem. Jako by cílem bylo znovu odzkoušet tyto úrovně. Možný vývoj ceny je naznačen červenou Elliottovou vlnou. Propad také ukazuje můj indikátor "Profit Target Area", který kreslí oblíbené úrovně 38% a 62% retracement spočítané vůči kanálu, který cena právě opustila. A že ten kanál je krásně vyznačen není třeba dodávat, proto si myslím, že tyto úrovně jsou velice reálné.Bitcoin - analýza 19.12.2014

Cena propadla k linii označené jako "Profit target 1", kde začalo docházet ke zpomalení propadu (poznámka: profit je v tomto případě zejména pro ty, kteří shortují). Očekávám i menší korekci propadu na této úrovni, nicméně je velká šance, že k 276 se ještě podíváme, tam, kde se nachází "Profit target 2". A pak se uvidí.

Má rada na příští týden... pokud jste nestihli prodat, v tuto chvíli bych radil strategii "držet a ředit". Nicméně na výrazné ředění (dokupování) bych počkal až na 276. Jestliže nemáte čím ředit (chápu, jsou vánoce), pak bude možná bezpečnější prodat a počkat, co se bude dít dál. V tom nejoptimističtějším scénáři půjde cena do strany.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.7/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.