Bitcoin – aktuální analýza. Kurz se už zase zbláznil

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Už je to tady zas. Listopadové šílenství

Zdravím čtenáře při další pravidelné páteční analýze kurzu bitcoinu, jsem rád, že mi zachováváte přízeň. Protože, ač to vypadalo, že mé předpovědi doposud vycházely, ta z minulého týdne určitě nevyšla! Může mě maximálně potěšit, že jsem dobře určil směr, ale pravděpodobně nikdo nemohl předvídat to šílené rally, kterého jsme byli svědky po celou středu.

Původně jsem předpokládal, že se kurz bitcoinu během týdne vyšplhá nejvýše ke 400 dolarům - a to jsem se považoval za velkého optimistu. Ve skutečnosti došlo k tomu, že kolem půlnoci našeho času, kdy bylo možné pořídit bitcoin za 370 dolarů, se najednou cena utrhla a začala růst a rostla a rostla a rostla závratnou rychlostí až na kótu 453 dolarů někdy ve čtvrtek kolem půl osmé ráno. Tisíce obchodníků protáčelo ve směnárnách milióny dolarů a prodávajícím doslova trhali ruce, kdy brali bitcoiny po desítkách až stovkách.

Slavíte, nebo si trháte vlasy? Záleží, kdo jak kdy nakupoval nebo prodával. Já například postupně rozpouštěl svou cold wallet (nakoupenou za cenu 340 USD) na různých pozicích, nejprve lehce pod 400, jelikož jsem se domníval, že tam se růst zastaví, pak dvakrát na 425. Ani tam se však cena neustálila, takže nakonec jsem na 435 udal celou svou hot wallet. V tuto chvíli jsem úplně bez bitcoinů, nemám ani na kafe, které prodávají v Paralelním Polisu. Šílenství je slabé slovo.

Komu se však podařil husarský kousek, že nakupoval nad 400, nebo ještě výše, toho upřímně lituji, sám jsem několikrát upozorňoval, že nákup během výšlapů je totéž, jako zatáhnout za ostatní útratu v hospodě. Na burze je totiž součet všech příjmů a ztrát roven nule.

graf bitcoin kurz

Konec mejdanu?

Mejdan skončil, někdo se náramně bavil, někdo ještě teď bojuje s opicí, ten kdo přišel poslední, ten to zatáhl - a co dál? Můžeme se těšit na další? Upřímně řečeno, nevím. Příčina růstu ceny není známa, spekuluje se o pádu ceny rublu v důsledku pokračující ukrajinské krize, ve hře je také úprk Rusů k bitcoinu ve snaze uchovat hodnotu svých peněz. Podle mého názoru jsou to spekulace liché, růst cen začal pravděpodobně v Číně, tam bych hledal příčinu.

Je zajímavé, že cena začala růst po zavření nelegálního tržiště SilkRoad 2.0, stejně jako zhruba před rokem a navíc byla odhalena slabina v síti TOR. To všechno jsou aspekty, které by spíš hovořily proti růstu (na druhou stranu, i minulý rok začalo rally po uzavření ilegálního tržiště).

Důvod růstu může být i mnohem prostší. Prostě tu byla početná skupina obchodníků hledající dno. Jakmile viděli, že se nakupuje, začali nakupovat také a spustili lavinu. Další možností je masivní uzavírání krátkých pozic, když se nepodařilo podruhé srazit cenu bitcoinu pod 300 dolarů.

cena bitcoin - graf bitstamp
Technická analýza ukazuje dvojité dno, které však zůstalo neúplné právě díky rychlému výšlapu do takových výšin. Pattern tedy zůstal neúplný, nepotvrzuje otočení trendu. Z grafu lze maximálně vyčíst dva kanály a nějaké ty Elliottovy vlny (jsou pak viditelné na jiné časové ose). Myslím si, že až spousta lidí vystřízliví, dojde ke korekci, k výběru zisků a na vyprahlou zemi se snese trochu vláhy, teplota klesne někam pod 400 a bude zas příjemné počasí k novému nákupu. Snad. Jakýkoliv další výšlap by byl velice riskantní a nebezpečný ... jenže ... znáte to, risk je zisk... Držím palce.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

Úvodní obrázek Flickr: Budi Ubrux - Stock Market, 2010

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.