Bitcoin – aktuální analýza. Kam se pohne kurz?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Ve spolupráci s analytiky Bitfond.com přináší BTC TIP tento týden nový odhad vývoje kurzu bitcoinu. Podobné odhady zde budou zveřejňovány pravidelně - zatím ve frekvenci 2x týdně. Nastanou-li na trhu nenadálé zvraty a události, které stojí za zaznamenání, najdete je zde samozřejmě v mimořádném vydání...

Kurz bitcoinu - stagnace, nebo stabilita?

Minulý týden se cena bitcoinu krátkodobě dostala k hranici 550 USD/1BTC (Bitstamp) a jak předpověděla poslední analýza, byla to přesně tato hranice silnější rezistence, od které se odrazil kurz znovu směrem dolů - alespoň v krátkodobém výhledu. Slabší poptávka a malý objem obchodů naznačuje, že se po překročení hranice 500 dolarů dostal bitcoin do fáze stagnace - a odpovídá tomu i "přešlapování na místě", kterého jsme svědky v posledních dnech.

Po korekci na úroveň 470 USD od velikonoční neděle nevidíme nová maxima, naopak - probíhá testování podpory (supportu) v úrovni 470 - 485 $. A je také pravděpodnější, že další zvyšování ceny bitcoinu a pohyb nahoru obecně můžeme očekávat, až najdeme nové současné minimum.

Několikadenní minimální pohyby však nevypovídají o ničem, co by se dalo nazvat stabilitou kurzu, neodpovídají tomu především objemy obchodu, které jsou nyní mimořádně malé.

Co ukáží nejbližší dny?

Poslední minimum a cenová hladina, kde Ichimoku cloud (trendový ukazatel technické analýzy) vytvořil ploché dno na 4 hodinovém grafu, tj. cca 470$, poskytuje zatím dostatečnou podporu. Pokud se kurz bitcoinu nedostane pod tuto hodnotu, mohla by se cena opět zvyšovat nad 500$. (pravděpodobnost 50%)

analýza kurzu bitcoinu

Pokud se cena propadne pod 470$, je pravděpodobné, že se dá další odraz předpokládat na úrovních 438 - 445$, nebo až někde v pásmu silné a poslední testované podpory 400 - 420 $ (pravděpodobnost 40%).

Odpověď by mělo přinést následujících 24 - 48 hodin. Osobně se přikláním k tomu, že bude v nejbližších dnech docházet k "hledání dna", od kterého se kurz odrazí k dlouhodobějšímu růstu, jak naznačila minulá analýza.

Chcete-li mít pravidelné informace o dalším předpokládaném vývoji ceny bitcoinu, sledujte pravidelné analýzy.

zdroj: Bitfond.com

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4.5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.