Bitcoin – aktuální analýza. Dostane se kurz ke 400 $?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

V poslední analýze se ukazovala velká pravděpodobnost, že pokud se kurz bitcoinu propadne pod 470 $, dá se další odraz předpokládat kolem hranice 438 - 438 $, případně až na úrovni 400 $.

Jak se projevily události v Číně?

Ani nejnovější zprávy z Číny o uzavření depozitních účtů některých směnáren nesrazily cenu bitcoinu k hodnotám blížícím se avizované podpoře na 400 USD/1BTC. V pondělí ráno byl bitcoin na Bitstampu za 424 $ a od té doby se pomalu šplhá opět vzhůru.

Další vývoj ceny bitcoinu

V střednědobém až dlouhodobém horizontu se může jevit nákup za současnou cenu do 450 USD jako výhodná investice pro další týdny až měsíce. Současný kurz je na týdenním grafu ve spodní části Bollingerova pásma, u konce korekčního trojúhelníku z maxima 1163 USD. Je nad vícekrát testovaným supportem 382 - 420 $, ale z tohoto pohledu také těsně před obdobím, kdy může Ichimoku cloud brzy poskytnout podporu ve vyšších hodnotách.

analýza kurzu bitcoinu duben 2014

Krátkodobý horizont vývoje kurzu bitcoinu

Pokud kurz bitcoinu v nejbližších dnech a hodinách nepřekoná support 470 USD z dřívějších dnů a 0.5 fibonacciho úrovně zpětných pohybů, může se opakovat hledání minima a testování podpory v úrovni 400 - 425 USD (s pravděpodobností 50%).

analýza kurzu bitcoinu 2014

Pokud by však byla silnější poptávka, která by stačila na zvýšení ceny ze současných cca 450 USD na více než 472 USD,  můžeme předpokládat, že by byl další vzestupný trend potvrzený (pravděpodobnost 40%).

Osobně se i přes nižší pravděpodobnost z technické analýzy přikláním k této druhé možnosti, i s ohledem na to, že jsem po "čínském banu" čekal daleko větší propad.

O dalším vývoji kurzu bitcoinu se opět dočtete v pravidelné analýze na konci týdne, případně v e-mailovém zpravodaji.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.