Bitcoin – aktuální analýza. Do strany a možná dolů

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Na obzoru žádná překvapení

Na bitcoinové frontě klid... i tak by se dalo nazvat obchodování v minulém týdnu, tedy pokud máte rozlišovací schopnost na úrovni dnů a za významnou změnu považujete pohyb o více než 20 dolarů, tak jako já. Snad jedinou výjimkou byla středa, kdy obchodníci na Bitstampu hledali nějakou blízkou podporu. Našli ji na úrovni doslova magických 333.33 dolarů od které se cena odrazila zpět do svého původního pásma. Víceméně se tak vyplnilo to, co jsem předvídal v minulé analýze, ceny bitcoinů se v průměru pohybovaly okolo 350 dolarů za kus.

V příštím týdnu neočekávám významnější změnu. I nadále bychom se měli pohybovat v úseku vyznačeném žlutými liniemi. Napovídají tomu i celkové objemy v různých pásmech. V současném pásmu se totiž moc neobchodovalo. Zatímco nad pásmem, kam cena po velkém výprodeji začátkem října optimisticky vystoupala, totiž až na kótu 418 dolarů, se zobchodovalo (na Bitstampu) 214 tisíc bitcoinů, pod pásmem to bylo 160 tisíc bitcoinů a do minulé středy se v současném pásmu zobchodovalo jen 100 tisíc btc a teprve poslední týden tato hodnota vystoupala až na 180 tisíc bitcoinů. I tak se obchodníkům lépe obchodovalo na vyšších, než na nižších cenách.

analýza bitcoinu graf

Výhled kurzu bitcoinu na příští týden

V nejbližších dnech tedy předpokládám spíš pohyb do strany, minimálně do okamžiku, než začne cena bitcoinu opět testovat pevnost trendové linie. Prostor pro volatilitu se přitom bude zmenšovat. Teprve pak by mohlo dojít k nějakému zajímavému vývoji.

I nadále však platí, že žádná předpověď není definitivní. Stále se nacházíme v medvědím trendu, pokud dojde k většímu pohybu, bude se pravděpodobně jednat o pohyb směrem dolů, při pohybu nahoru bych doporučoval obezřetnost, mohlo by se jednat jen o krátkodobé zákmity.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

Foto: Wikipedia

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.