A máme tu první bitcoinovou banku! Neo & Bee vám dá i platební kartu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

První platební karta přímo spojená s bitcoinem

24. února 2014 v 10:30 ráno začala psát kyperská banka Neo & Bee novou kapitolu éry bitcoinu. Kamenná pobočka, platební karty, fronty prvních zájemců a smělé plány na rozšíření do celé Evropské unie - od prvního dne fungování je jasné, že na trh vstoupil silný a odvážný hráč.

K čemu potřebuje bitcoin banky, nejde to proti jeho filozofii a povaze decentralizovaného systému? Na první pohled to tak může vypadat. Je to ale krok správným směrem. Bitcoinové matadory samozřejmě nikdo nenutí, aby se vzdali svých super zabezpečných bitcoinových peněženek a všech výhod, které jim virtuální měna přináší.

Bitcoinu ale nejvíc pomůže, když si na něj zvyknou i lidé, kterým dělá potíž najít i Enter na klávesnici. Masové rozšíření virtuálních měn s sebou nese potřebu vyjít vstříc běžným uživatelům, kteří k tomu, aby zaplatili útratu v restauraci, nepotřebují znát fungování blockchainu. A nemusí přemýšlet o tom, jestli je jejich peněženka v počítači s heslem doma12345 v bezpečí před zlými hackery.

Neo & Bee funguje jednak jako super zabezpečené úložiště pro bitcoiny, které si sem můžou klienti buď vložit, nebo je v bance zároveň koupit (NEO) , zároveň jako platební portál - služba, díky které disponujete svojí platební kartou (BEE) - První bitcoinová bankazatím jen pro běžné placení v obchodech. Výběry v bankomatech se plánují. Jednou z výhod pro běžné uživatele je to, že se nemusí obávat o svoje bitcoiny např. při ztrátě hesla, hardisku apod. A stav účtu si můžou kdykoliv zkontrolovat stejně jako u své bitcoin peněženky - přes blockchain.info, dokonce i kdyby banka přestala existovat, peníze (bitcoiny) jsou stále ve vlastnictví klienta. Banka nabízí i ochranu před náhlými kursovými výkyvy při vysoké volatilitě bitcoinu, formou určitého "časového zamknutí kursu". Klient je v případě poklesu kurzu  bitcoinu chráněn, banka v případě růstu ceny vydělává...

Účastník slavnostního zahájení, belgický autor finančního newsletteru MacroTrends, ekonom Tuur Demeester mimo jiné řekl:

"Myslím, že jsme nyní v období srovnatelném s roky 1994-95 , kdy společnosti jako GeoCities , Yahoo a Microsoft udělaly z internetu záležitost užitečnou a snadno přístupnou pro širokou část populace. Podle mého názoru , Neo & Bee vynakládá obdivuhodné (a dosud nevídané) úsilí o překlenutí propasti mezi bitcoinovou geekovou kulturou a užíváním širokou veřejností."

Bee funguje na bitcoinové bázi s klasickými debetními kartami, nabízí obchodníkům terminály na karty s čipem EMV a PIN technologií, bonusem je rychlejší zpracování a účtování, nižší poplatky. A především žádný charge back, možnost zrušení transakce zákazníkem, nebo naopak násobné platby...

Bee je technicky oddělený obchodní subjekt , ale působí pod stejnou společností jako Neo . Generální ředitel Danny Brewster , který osobně investoval 6 milionů Eur, popsal na Kypru Mail společnost takto :

" Neo a Bee jsou dvě samostatné značky, které spadají pod jednu . Neo je fyzický portál pro lidi, kteří znají Bitcoin technologii . Mohou si také koupit bitcoiny přímo od nás , ale nechceme je prodávat nikomu, dokud nebudeme vědět, že vše správně pochopili "

Neo & Bee si zvolila k podnikání Kypr

Neo & Bee je založena a funguje plně v souladu s kyperskými bankovními zákony a předpisy, ale bez vlivu Centrální banky Evropské unie - ne náhodou si zřejmě také zvolila právě tuto zemi pro svůj raketový start.

Obrovský zájem, který založení podobné instituce vyvolal, bude v případě úspěchu signálem pro další nové služby, které pomohou bitcoinu k masovému rozšíření.

Není náhodou, že i přes šílenou anabázi a krach burzy MtGox je bitcoin stále silný a i když se důvěra v něj na chvíli otřásla, většina jejich uživatelů má jasno.  S bitcoinem je třeba počítat a rok 2014 je ve znamení vzestupu virtuální měny. Neo & Bee to ví velmi dobře.

zdroj: CoinDesk, Reddit

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.